3 i 4 dzień księcia Williama w Japonii / Księżna Catherine w hotelu Goring w Londynie.

,,Na pewno George Cię pokocha!" :) / www.zimbio.com

 3 dzień księcia Williama w Japonii:

Książę Cambridge odwiedził NHK - Japońską telewizję publiczną, gdzie wraz z ambasadorem Wielkiej Brytanii obejrzał redakcję, a także spotkał maskotkę Domo - Ku, którą dostał także dla swojego syna, księcia George'a.
William miał okazję oglądać taniec gejsz w wykonaniu 4 aktorek, a następnie został poproszony o ubranie peruki samurajów. Książę jednak nie wyraził na to zgody tłumacząc: ,,Jeśli bym to założył to mój brat nigdy nie pozwoliłby mi o tym zapomnieć" ;)
Do ubrania czerwono - złotej królewskiej szaty (jak XVI wieczny wojownik) nie trzeba było go jednak długo przekonywać :) Książę dostał również miecz samurajski z czego był wyraźnie zadowolony.


www.zimbio.com
Tradycyjna zabawka japońska. / www.zimbio.com
Następnie William oglądnął 3 - minutowy film pokazujący trzęsienie ziemi i tsunami, które nawiedziło Japonię w 2011 roku.Kolejną wizytą była księgarnia w dzielnicy Daikanyama w Tokio aby zobaczyć nową wystawę ,,Innovations GREAT", gdzie książę rozmawiał m.in. z grupą japońskich dzieci. Tam zeskanowano twarz Williama i wgrano do aplikacji Blipper, po czym na ekranie pojawił się animowany książę :)
,,Kim jest ten przystojny facet? Wygląda całkiem dobrze. I to jego spojrzenie!" - żartował do dzieci.


www.twitter.com
www.zimbio.com

Tego dnia książę mógł także osobiście zobaczyć najsłynniejszy, super szybki pociąg do Koriyama. Następnie wraz z premierem Japonii - Shinzo Abe udał się do parku, gdzie znajduje się kryty plac zabaw dla dzieci, który posiada monitor promieniowania dla bezpieczeństwa dzieci. Tam najmłodsze z nich miały okazję przez chwilę pobawić się z przyszłym Królem Anglii, który z kolei pochwalił się umiejętnością żonglowania :)

Miło mi Cię poznać! :) / www.zimbio.com
www.zimbio.com
   
Wieczorem William m.in. w towarzystwie Premiera zjadł uroczystą kolację, gdzie ubrany był w tradycyjny strój yukata :)4 dzień w Japonii:

www.dailymail.co.uk

Swój ostatni dzień wizyt w Japonii książę rozpoczął od odwiedzenia Ishinomaki, które w 2011 roku zostało zniszczone w wyniku tsunami. Na wzgórzu miasta złożył on bukiet kwiatów i uczcił minutą ciszy pamięć wszystkich tych, którzy zginęli.
W wyniku katastrofy w Ishinomaki zginęło 3275 osób, a około 22.000 mieszkańców straciło swoje domy. 
Następnie książę spotkał się z Hioyuki Takeuchi, który pracował w dzienniku Reporter Chief. Emerytowany reporter założył małe muzeum w którym pokazał Williamowi odręczne pismo dziennika (dokładnie jego strony) po trzęsieniu ziemi.


www.zimbio.com
www.zimbio.com

Po południu książę odwiedził sąsiednie miasto - Onagawa, gdzie został przywitany przez Smoczych Tancerzy w wykonaniu dorosłych i dzieci.
William spotkał się ze sklepikarzami i mieszkańcami, którzy dzielnie odbudowali swój rynek (centrum) aby móc wrócić do pracy i starać się normalnie żyć. 
Wieczorem książę przyleciał do Chin, gdzie został przywitany przez ambasadorkę Wielkiej Brytanii.

* * * * *
www.twitter.com
www.dailymail.co.uk

Dzisiaj zauważono księżną Catherine wychodzącą z hotelu ,,Goring" w Londynie. Prawdopodobnie była tam z okazji 105 rocznicy istnienia hotelu, w którym przebywała wraz ze swoją rodziną dzień przed ślubem z księciem Williamem.

5 komentarzy

 1. William jest naprawdę zaangażowany w tej Japonii. Wygląda jakby się dobrze bawił.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podpisy pod śmiesznymi zdjęciami mnie rozwaliły :D Zwłaszcza "Miło mi cię poznać" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre zdjęcia aż się proszą, żeby je tak podpisywać :D

   Usuń
 3. Uwielbiam tą podróż Williama, widać że jest bardzo zaangażowany i świetnie się przy tym bawi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne zdjęcia wybrałaś a podpisy rzeczywiście świetnie pasują! :)

  OdpowiedzUsuń