Dzień Św.Patryka / Królowa i książę Filip w schronisku dla psów + więcej.

www.dailymail.co.uk

Dziś książę i księżna Cambridge odwiedzili 1 Batalion Gwardii Irlandzkiej z okazji Dnia Św. Patryka. Jak co roku para książęca spotkała się z żołnierzami i ich rodzinami, księżna rozdawała zielone koniczyny (symbol Św. Patryka) i pozowali do wspólnego zdjęcia.

www.zimbio.com

www.zimbio.com

Książę William jest członkiem Gwardii od 2011 roku, dlatego od 4 lat razem z Catherine uczestniczą co roku w paradzie. Tym razem niespodzianką był wybór koloru płaszczyka księżnej na tę okazję (brązowy), ponieważ do tej pory zawsze ubierała się na zielono :) Mimo to uważam, że wyglądała bardzo elegancko.* * * * *
Piesek Beam - weźmiesz mnie do domu? :) / www.zimbio.com

Królowa wraz z księciem Filipem otworzyła dzisiaj nowe schronisko organizacji Battersea Dogs and Cats Home w Londynie. Elżbieta II miała okazję osobiście poznać niektóre pieski, oglądnąć ich szkolenie, a także spotkać się ze słynnym brytyjskim modelem - David'em Gand, który jest patronem organizacji.

Wszyscy chcieli poznać Królową :) / www.zimbio.com
www.zimbio.com

Jak wszyscy wiemy Rodzina Królewska uwielbia mieć koło siebie zwierzęta, a szczególnie psy. Nie dziwią mnie dlatego wesołe miny na twarzy Królowej i księcia Filipa podczas całej wizyty :) Elżbieta II odsłoniła także pamiątkową tablicę.

* * * * *
www.huffpost.com

Książę Harry potwierdził dziś oficjalnie, że opuszcza po 10 latach brytyjską Armię:

,,Po dziesięciu latach służby, odejście od armii było dla mnie bardzo trudną decyzją. Uważam się za szczęściarza, że miałem szansę pracować w tak wielu miejscach i spotkać tyle wspaniałych ludzi w swojej pracy. 

Od ciężkiej nauki po niesamowite akcje w Afganistanie - doświadczenia, które miałem w ciągu ostatnich 10 lat zostaną w mojej pamięci do końca mojego życia. Jestem za to bardzo wdzięczny.

Nieuchronnie większość dobrych rzeczy dobiegła końca, a ja jestem właśnie na rozdrożu mojej kariery wojskowej. Na szczęście dla mnie będę mógł nadal nosić mundur i wraz z innymi będę pomagać i pracować dla następnych Invictus Games, które były niesamowite.

Zastanawiam się nad opcjami swojej przyszłości i jestem bardzo podekscytowany tyloma możliwościami. Będę spędzał czas z Asutalian Defence Force, gdzie będzie niesamowicie i wiem, że tam wiele się nauczę. Do Londynu wrócę w lecie aby móc kontynuować pracę w Personnel Recovery Unit. 
Kończę jedną część mojego życia zaczynając od razu nową. Nie mogę się już doczekać."

www.dailymail.co.uk

Pałac Kensington potwierdził, że książę spędzi 4 tygodnie (kwiecień - maj) w Australian Defence Force, gdzie zostanie dołączony do różnych jednostek. Harry będzie także towarzyszyć swojemu ojcu w obchodach Gallipoli w Turcji (24 i 25 kwietnia), a dodatkowo w maju podejmie oficjalną podróż do Nowej Zelandii. Po odbyciu służby operacyjnej Sił Zbrojnych (czerwiec) książę Harry spędzi lato podczas realizacji programu wolontariatu, który skupia się na ochronie terenów w Afryce.
Książę nadal będzie wypełniał królewskie obowiązki zarówno w kraju jak i za granicą :)

9 komentarzy

 1. Rzeczywiście to musiała być trudna decyzja... Ale z drugiej strony nadal będzie miał kontakt z wojskiem... Może od tej bezpieczniejszej strony...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bezpieczniej nie tylko dla niego, ale i dla innych żołnierzy. Pamiętam, że jak kilka lat temu książę Harry był w Iraku czy Afganistanie, to istniała oczywiście groźba porwania. Ryzyko, że coś się stanie, jest zbyt duże ze względu na jego pozycję.

   Usuń
  2. Dokładnie. Nawet kiedy był w Afganistanie aby obchodzić Dzień Pamięci jego wizyta została tajemnicą, którą ujawniono dopiero wtedy kiedy leciał już z powrotem do Londynu.

   Usuń
  3. Może to na coś wspólnego z ISIS? Coraz większe zagrożenie... nawet pisano o zagrożeniu dla Króla Hiszpanii więc może chodzi o bezpieczeństwo Harry'ego i żołnierzy, bo on jest "łatwym" celem?

   Usuń
  4. Żaden członek rodziny królewskiej nie może się czuć bezpiecznie, a tym bardziej jako ten ,,walczący". Myślę też, że Harry po prostu po 10 latach postanowił coś zmienić w swoim życiu :)

   Usuń
  5. może po prostu chce się ustatkować i założyć rodzinę, kto wie.. może czeka nas niedługo królewski ślub ;)

   Usuń
  6. Byłabym baaardzo szczęśliwa jakby trafił na jakąś fajną dziewczynę z którą ułoży sobie życie :)

   Usuń
 2. Kate strasznie nieurodziwa jest na tych zdjęciach. Niby utyła, ale jakichś dziwnych rysów twarzy dostała. Moim zdaniem wygląda kiepsko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się spodobał płaszczyk Królowej :)

  OdpowiedzUsuń