Księżna Cambridge w Turner Contemporary Art Gallery / Księżniczka Anna na bankiecie w Pałacu Buckingham.

www.dailymail.co.uk

Dziś księżna Cambridge jako patronka National Art Gallery odwiedziła Turner Contemporary Art Gallery w Mergate. Catherine miała okazję osobiście poznać i porozmawiać z artystami, których prace znajdują się w galerii. Ciekawą i zaskakującą wystawą był autoportret Jeremy'ego Millara pt. ,,Topielec" na który księżna zareagowała zdziwieniem i uśmiechem :)

www.dailymail.co.uk
,,Topielec" / www.dailymail.co.uk

Księżna spotkała się także z miejscowymi dziećmi w Clore Learning Studio, gdzie zobaczyła ich prace plastyczne. Po wyjściu z budynku porozmawiała z przybyłymi na miejsce mieszkańcami od których dostała kartki i bukiety kwiatów.

www.dailymail.co.uk
Kate z 11-letnim Martinem. / www.kentonline.co.uk

Następnie udała się do Resort Studios, które specjalizuje się w fotografii, malarstwie, modzie, biżuterii i scenografii filmowej.
Na miejscu księżna poznała panią architekt - Tamsin Landells, która zaprojektowała całe studio, a także spotkała się z artystami i 11 letnim Martinem Slepcikov'em, który pokazał jej swój montaż zdjęć wykonanych w Chorwacji.


Jutro kolejne wyjście księżnej - odwiedzi Downton Abbey studio i spotka się z aktorami :)

* * * * *
www.facebook.com/TheBritishMonarchy

Wczoraj wieczorem w Pałacu Buckingham księżniczka Anna zorganizowała bankiet dla pracowników i sympatyków Motor Neurone Disease Association (stowarzyszenia choroby neuronu ruchowego). Wśród gości był m.in. profesor Stephen Hawking i jego była żona Jane.

2 komentarze

  1. uwielbiam Downton Abbey :) bardzo ciekawa jestem wizyty Kate na planie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też jestem ciekawa tego wyjścia. To musi być niesamowite spotkać się z aktorami, którzy grają Twoich ulubionych bohaterów...

      Usuń