3 i 4 dzień Williama w Chinach + inne.

,,Bardzo ładne!" / www.dailymail.co.uk

3 dnia w Chinach książę William odwiedził Galerię Festival, gdzie po raz pierwszy miał okazję zobaczyć 4 portrety fotograficzne swojej babci - Elżbiety II wykonane przez Davida Baileya. Następnie na wystawie BBC Worldwide mógł oglądnąć sztucznego pingwina George'a, który w środku miał zamontowaną kamerę. Został on wykonany w celu obserwacji tych zwierząt na Antarktydzie. ,,To niesamowite! To co produkujecie daje ludziom szansę zobaczyć te niezwykłe zwierzęta".

www.zimbio.com

www.zimbio.com

Jako patron ,,Premier Skills" książę odwiedził Nanyang Secondary School w Szanghaju, gdzie poznał dzieci trenujące piłkę nożną i ich nauczycieli.
Po południu odbył spotkanie z przedstawicielami chińskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych, ochrony przyrody, gdzie został poinformowany o tym, co robią te organizacje w Chinach w celu wspierania globalnych i chińskich wysiłków na rzecz likwidacji nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami.
Następnie oficjalnie otworzył Brytyjskie Centrum w którym mieści się Konsulat GeneralnySzanghaju, a wieczorem pojawił się w Shanghai Film Museum, gdzie miała miejsce premiera filmu ,,Paddington Bear".

www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

 4 dnia swoje wizyty książę rozpoczął od spotkania z mieszkańcami wioski Mengman, gdzie podano mu lokalną herbatę i lepki ryż zawinięty w liście bananowca.
Następnie odwiedził jedną z mniej znanych chińskich społeczności dzikich słoni w prowincji Yunnan, Xishuangbanna. Xishuangbanna jest mieszanką grup etnicznych, ma 2400 kilometrów kwadratowych lasów tropikalnych i wiele zagrożonych gatunków zwierząt, w tym ostatnich pozostałych azjatyckich słoni w Chinach. Książę wygłosił tam przemówienie na temat ochrony i nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami.

www.zimbio.com


www.zimbio.com

Następnie odwiedził Elephant Sanctuary, gdzie miał okazję zapoznać się z jednym z czterech słoni, które zostały uratowane. Słoń o imieniu Ranran w 2005 roku wpadł w żelazną pułapkę (wnyki) i został poważnie ranny, ale na szczęście miejscowym ratownikom udało się go wyleczyć. William odwiedził także ogród botaniczny i zasadził drzewo w pobliżu chronionego Sky Scraping (drzewa zasadzonego przez księcia Edynburga podczas ostatniej jego i Królowej Elżbiety II wizyty w Chinach w 1986 roku).To była pierwsza wizyta księcia Williama w Japonii i Chinach, którą moim zdaniem wykorzystał (dla organizacji, pokazów, ochrony środowiska itp) w 100%. Być może zobaczymy go tam kiedyś wraz z księżną Catherine i dziećmi? ;)

* * * * *
www.twitter.com

Królowa i książę Filip pożegnali dzisiaj Prezydenta Meksyku i jego żonę w Pałacu Buckingham, gdzie przebywali przez ostatnie dni oficjalnej wizyty w Wielkiej Brytanii.

 * * * * *
www.dailymail.co.uk

Hrabina Wessex wraz z żoną Prezydenta Meksyku - Angelicą Rivera spotkały się wczoraj z aktorkami Downton Abbey. Była to prywatna wizyta, dlatego nie ma więcej szczegółowych informacji ani zdjęć.

* * * * * 
www.huffpost.com

Księżniczka Beatrice i Holly Branson pojawiły się wczoraj na We Day UK na Wembley Arenie. Na miejscu było obecnych 12 000 studentów i nauczycieli z ponad 550 szkół w Wielkiej Brytanii.

www.dailymail.co.uk

Wieczorem księżniczka ponownie towarzyszyła swojej koleżance podczas charytatywnej kolacji.

* * * * *
www.hellomagazine.com

Magazyn ,,Hello" twierdzi, że książę Karol nie ma ze swoim wnukiem ciągłego kontaktu. Podobno jest to wina rodziców księżnej Catherine, którzy bardzo często widują George'a, a William i Kate bardzo chętnie spędzają z nimi czas (np. w święta Bożego Narodzenia). Książę nazwał ich ,,March of Middletons" oraz stwierdził, że nigdy nie pozwalają mu się z nim spotkać, a Carole jako ,,królowa" wie zawsze co dla niego jest najlepsze.
Ile jest w tym prawdy? Myślę, że niewiele, ponieważ nie sądzę by Karol nie mógł się spotkać ze swoim wnukiem kiedy chce i kiedy tylko może ;)

8 komentarzy

 1. Portret Królowej jest śliczny, za to pingwin straszny.:/
  Bardzo podoba mi się zdjęcie Sophie i Pierwszej Damy ze spotkania z aktorkami Downton Abbey.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć brzydki, to ważne, że spełnia swoją rolę ;)
   12 marca księżna Kate również spotka się z obsadą Downton Abbey :)

   Usuń
 2. Royalsi zawsze muszą próbować lokalnych specjalności kulinarnych. Ciekawe, czy każdy to lubi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ciekawości na pewno chętnie próbują, ale czy smakowało to już inna sprawa ;)

   Usuń
 3. Może coś jest w tej plotce z Hello! A matka Kate wygląda na taką jak ją opisuje Karol.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja bym się nie zdziwiła, jeżeli to, co piszą w Hello jest prawdą, może dlatego, że jakoś szczególnie nie przepadam za Middletonami. a poza tym to prawda, że George dużo czasu spędza z rodzicami Kate, więc automatycznie mały ma mniejszy kontakt z rodziną królewską.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z drugiej strony nie wiemy ile czasu spędza z RK, bo póki co mieszkają w Pałacu Kensington, a co jakiś czas jeżdżą do rodziców Kate co też jest normalne i zrozumiałe :)

   Usuń
 5. Mi się wydaje,że to tylko plotka,ale w sumie mama Kate,Carole nie jest zbyt przyjemną osobą,więc mógł coś tam książę Karol powiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń