Królewskie Śluby - Zara Philips i Mike Tindall.

www.zimbio.com

21 grudnia 2010 roku Pałac Buckingham ogłosił zaręczyny Zary Philips i Mike'a Tindall'a. Wnuczka Królowej swojego przyszłego męża poznała podczas Pucharu Świata w rugby w Australii, który oświadczył się jej podczas oglądania telewizji na kanapie! Podobno pierwszą reakcją Zary był śmiech zanim powiedziała ,,tak" i przyjęła diamentowy pierścionek :)

www.pinterest.com
www.pinterest.com

30 lipca 2011 roku (zaledwie 3 miesiące po królewskim ślubie księżnej Kate i księcia Williama) w Canongate Kirk, małym Kościele z 1688 roku w Szkocji odbył się ślub Zary i Mike'a. Do ołtarza Pannę Młodą odprowadził dumny ojciec - Kapitan Mark Philips. Mimo iż ceremonia była o wiele skromniejsza, to przed kościołem jak i na całej trasie czekało około 6000 widzów chcących uczestniczyć w szkockim ślubie rodziny królewskiej.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Mike: ,,Nasz ślub nie będzie taki jak Kate i Williama. To będzie o wiele mniejsza i skromniejsza uroczystość, gdzie będzie obecna tylko najbliższa rodzina i przyjaciele. Ich ślub był niesamowity, ale nasz będzie zupełnie inny".

www.pinterest.com

www.pinterest.com

Zara miała na sobie jedwabną suknię w kolorze kości słoniowej zaprojektowaną przez ulubionego projektanta Królowej - Stewarta Parvina. Suknia składała się z gorsetu i szerokiej spódnicy, która została wykończona króciutkim trenem, a na ramionach znajdowały się cieniutkie rękawy z jedwabiu.

www.zimbio.com
www.pinterest.com
Welon wykonany z jedwabiu i tiulu został przyczepiony do eleganckiego koka. Zara miała także na sobie pożyczoną od swojej matki (księżniczki Anny) diamentową tiarę, a na nogach eleganckie buty Jimmy Choo. Jej bukiet ślubny składał się z kalii, mikołajek i ostu.


www.pinterest.com
www.dailymail.co.uk

Przyjęcie weselne odbyło się w szkockiej rezydencji Królowej - Pałacu Holyroodhouse. Młoda Para zaprosiła ok 300-400 osób, którzy na miejscu byli witani dźwiękami tradycyjnych dud.
Wśród gości znajdowała się oczywiście rodzina królewska, która bawiła się aż do samego rana (podobno widziano Mike'a jeszcze w garniturze o godz. 12 następnego dnia!).

Rodzice Pary Młodej / www.dailymail.co.uk

Rodzina Królewska / www.zimbio.com
 
W przemówieniach drużba Iain Balshaw żartował z Mike'a" ,,Odkąd zacząłeś spotykać się z Zarą to zmieniłeś wybór samochodów z Forda Mondeo i Audi na Rang Rover z szoferem!". Oprócz niego zabawny był również kapitan Philips (ojciec Zary), który powiedział, że jest dumny z bycia częścią tego ,,trójkąta" (mając na myśli swoją byłą żonę, księżniczkę Annę i jej obecnego męża Timothy Laurence'a) :) 

CZ. I:


CZ. II:* W następnej części ślub Kate i Williama. Będzie to dobra okazja do przypomnienia sobie całej ceremonii z okazji zbliżającej się 4 rocznicy :)

8 komentarzy

 1. Zara pięknie wyglądała i powiem szczerze, że bardziej podobała mi się jej suknia niż suknia Kate. Prosta, ale z klasą.

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze, że zdecydowali się na taką skromną uroczystość, bo w innym wypadku pewnie ich ślub byłby bardzo porównywany do ślubu Williama i Kate.

  OdpowiedzUsuń
 3. Suknia ładna, ale welon mi się nie podoba

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi też podobała się ta sukienka

  OdpowiedzUsuń
 5. Zara miała śliczną suknię...Lekka,skromna,bez żadnych świecidełek... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Królewskie dynastie Phoenix czw 26.03 g 20:15


  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe, że w Wielkiej Brytanii często w bukietach ślubnych widuje się kalie. Niezmiennie to dla mnie rażące, biorąc pod uwagę że w Polsce to kwiat wybitnie pogrzebowy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zara wyglądała ślicznie i wydawała się naprawdę przeszczęsliwa :)

  OdpowiedzUsuń