Aktualizacja: Królowa z mężem w Kent / Książę Walii z żoną uczestniczyli w Elephant Family w Clarence House + więcej.

www.zimbio.com

Dzisiaj Królowa wraz z księciem Filipem odwiedziła National Memorial to the Few w Kent, gdzie oficjalnie otworzyła nową część budynku. NMF jest poświęcone Bitwie o Anglię (1940 rok), a na miejscu był także obecny książę Kentu (kuzyn Królowej - Michael).


www.zimbio.com
www.zimbio.com

Elżbieta II i książę Filip oglądnęli krótki film poświęcony Bitwie, rozmawiali z weteranami wojennymi, a także odsłonili pamiątkową tablicę. Następnie udali się do katedry w Canterbury, gdzie obejrzeli wyrzeźbione przez Ninę Bilbey swoje posągi. Nowe rzeźby zostały wykonane aby uczcić Diamentowy Jubileusz panowania Królowej.

www.twitter.com
www.dailymail.co.uk

Choć doceniam ciężką pracę Pani Bilbey, to uważam, że Królowa w ogóle nie przypomina siebie :)

* * * * *
www.twitter.com

Książę Karol z żoną gościł dzisiaj w Clarence House przedstawicieli i wolontariuszy Elephant Family, którzy chcą promować ,,Travels to My Elephant" założone przez Marka Shand (brata Camilli), który zmarł w kwietniu 2014 roku. W tym roku w listopadzie aż 30 riksz będzie podróżować przez 500 km po Madhya Pradesh w Indiach aby zapisać ile jest obecnie słoni azjatyckich. Jedną z tych riksz książę i księżna jeździli dzisiaj po ogrodach Clarence House :)W Pałacu Buckingham znana aktorka Joan Collins otrzymała z rąk księcia Walii order Damehood (żeński odpowiednik honoru rycerskiego) dzięki któremu ma tytuł damy. Wiecie, że ona ma już 81 lat? :)

www.dailymail.co.uk

Dziś Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii odrzucił ofertę rządu aby trzymać w ukryciu przed opinią publiczną listy napisane przez księcia Walii do posłów. 27 notatek napisanych w 2004 i 2005 roku stały się znane jako ,,czarny pająk"  z powodu rozległego pisma księcia i obfitego stosowania podkreśleń i wykrzykników. Podobno listy odzwierciedlają najgłębiej posiadane osobiste poglądy i przekonania księcia, który jako przyszły Monarcha nie może ich przecież ujawniać. Książę Karol jest znany z ,,bombardowania" ministrów w listach, gdzie atakuje ich politykę na temat środowiska i rolnictwa aż po medycynę i architekturę...
 
* * * * *
www.dailymail.co.uk

Hrabina Sophie była obecna dzisiaj w katedrze Leicester na uroczystym pochówku Króla Ryszarda III, którego szczątki znaleziono pod parkingiem! Król zmarł w wieku 32 lat w 1485 roku w bitwie pod Bosworth.

* * * * *
www.twitter.com

William, Kate i Harry byli widziani dzisiaj na Mszy żałobnej w intencji Richarda Meade w Bath Abbey.

www.twitter.com
 

Czyżby to byli księżna Catherine i George? Ktoś zrobił im zdjęcie podczas spaceru w parku, choć nieznana jest data wykonania fotografii. Osobiście nie jestem pewna czy to oni ze względu na jakość zdjęcia i to, że księżna jest w żółtym (bardzo widocznym) płaszczu ;) 

2 komentarze

  1. Jestem ciekawa jak wyglądały te dopiski Karola. Rzeczywiście ten posąg Elżbiety II w ogóle do niej nie podobny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. myślę, że Kate nie założyłaby takiego płaszczyka na spacer, zawsze jakoś stara się nie wyróżniać w tłumie.

    OdpowiedzUsuń