Królowa z księciem Filipem na Winston Churchill Memorial / 2 dzień wizyt księcia Karola i Camilli w USA.

www.zimbio.com

Wczoraj wieczorem w Pałacu Buckingham Królowa wraz z mężem pojawiła się na przyjęciu Winston Churchill Memorial, której Elżbieta II jest patronką. Organizacja ta została założona w 1965 roku, która ma na celu przyznawanie stypendiów aby wybrani Brytyjczycy mogli wyjeżdżać za granicę np. na studia lub zdobywać doświadczenie w pracy. Od tego czasu z ponad 100 000 wniosków wybrano 5 000 osób, które dostały takie stypendium. 

www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

Podczas przyjęcia Elżbieta II i książę Filip spotkali olimpijczyków: Mary Peters, która zdobyła złoto w pięcioboju w 1972 roku i paraolimpijkę Panią Grey-Thompson. Mieli także przyjemność poznać osobiście Brian'a Clarke, który zaprojektował na tę okazję medalion z wizerunkiem Churchilla oraz Dyrektora Generalnego organizacji - Majora Generała Jamie Balfour.

* * * * *
www.twitter.com

Wczoraj swój 2 dzień w USA para książęca zaczęła od odwiedzenia Lincoln Memorial, gdzie zostali oprowadzeni przez historyków prezydenckich, a także zobaczyli ogromny pomnik Martina Luther King Jr (działacza obywatelskiego do spraw obywatelskich i pokoju). Karol i Camilla zwiedzili także dom George'a Washingtona.

 
www.zimbio.com

www.zimbio.com

Następnie Książę Walii odwiedził National Archives, gdzie zobaczył m.in. Magna Carta z 1297 roku, która miała znaczy wpływ na Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Później wziął udział w spotkaniu o redukcji odpadów z tworzyw sztucznych w środowisku morskim, a także wygłosił przemówienie.

,,Dzisiaj prawie połowa wszystkich ssaków morskich ma teraz w jelitach plastik i wiem, że nie jestem jedyną osobą, która widziała tragiczne obrazy ptaków, szczególnie albatrosów, które zostały znalezione martwe na plażach ponieważ pomyliły kawałek plastiku z jedzeniem".

www.zimbio.com
www.zimbio.com

W tym samym czasie księżna Kornwalii była w Shakespeare Theatre Company w Sidney Harman Hall, gdzie spotkała się z aktorami i obsługą teatru. Camilla zaglądnęła nawet do sali, gdzie szyte są kostiumy do występów :)
Wieczorem para książęca w towarzystwie Barbie Albritton, Roberta Albritton i Eleny Albritton udała się na uroczystą kolację dla osób, które pomagały organizacjom charytatywnym księcia Karola w USA.

* * * * *
Zauważcie, że Beatrice pozuje tu bez szpilek :D / www.dailymail.co.uk

Księżniczka Beatrice wzięła udział w cocktail party z okazji Indian Holi Festival, gdzie pozowała do zdjęć m.in. z projektantką Saloni Lodha Indian.

www.dailymail.co.uk
Jak Wam się podoba jej szmaragdowa stylizacja? :)

4 komentarze