Commonwealth Day.

www.dailymail.co.uk

Dziś ważne święto dla Brytyjskiej Rodziny Królewskiej - Commonwealth Day (święto Wspólnoty Narodów), które obchodzone jest w drugi poniedziałek marca. Z tej okazji w Opactwie Westminster w Londynie odbyła się dzisiaj Msza Św. na którą przybyła Elżbieta II z księciem Filipem, książę Karol z księżną Camillą oraz książę William i księżna Catherine.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Coroczna tradycja ma na celu uczcić bogactwo i różnorodność Wspólnoty. Z tej okazji Królowa nagrała także swoje przemówienie, którego możecie posłuchać poniżej:Podano dzisiaj także do informacji, że Królowa pojawi się w listopadzie na Malcie z okazji corocznego spotkania wszystkich głów Wspólnoty Narodów.W tym tygodniu rodzina królewska ma sporo oficjalnych wizyt, więc na blogu pojawi się dużo informacji i zdjęć. Zapraszam także do do zakładek Kalendarz i Rodzina Królewska w TV, które są na bieżąco uzupełniane :)

6 komentarzy

 1. Kate ładnie wygląda w takim pudrowym różu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi też się podoba, płaszcze królowej i Camilli też ładne

  OdpowiedzUsuń
 3. Camilla wygląda jakby nie nosiła stanika ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Artykuł bardzo ciekawy ale mam tylko jedną uwagę. Nabożeństwo odbywało się w Westminster Abbey, czyli Opactwie Westminsterskim (najważniejszym kościele wspólnoty Anglikańskiej) zachowane w nurcie gotyku. Katedra Westminsterska natomiast to najważniejszy kościół katolicki w Anglii, zachowany w nurcie bizantyjskim. Mylenie tych dwóch budowli jest powszechnym zjawiskiem, które zdarza się także 'wyjadaczom', którzy znają się na historii Anglii i turystyce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie jest nieomylny ;) Poprawione i dziekuje za uwage ;)

   Usuń
 5. Kate ślicznie wyglądała :) Ładnie jej w pudrowym różu... :)

  OdpowiedzUsuń