3 i 4 dzień pary książęcej w USA / Królowa na HMS Ocean + więcej.

www.zimbio.com

3 dnia wizyt w USA para książęca rozpoczęła od zobaczenia domu dla emerytów Sił Zbrojnych w Waszyngtonie, gdzie spotkali się z weteranami wojennymi, a Karol spróbował nawet swoich sił w kręgielni :) 
Następnie odwiedzili dom Prezydenta Abrahama Lincolna, gdzie mieszkał wraz z rodziną podczas swojej prezydentury.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Następnie się rozdzielili: książę udał się do publicznej szkoły dla dorosłych im. Carlos Rosario, a księżna uczestniczyła w posiedzeniu zespołu ds wykorzystywania seksualnego w Kolumbii. Po południu odbyli ważne spotkanie z Prezydentem Barackiem Obamą i jego zastępcą (Joe Biden) w Białym Domu.
Później Karol uczestniczył w ceremonii 60 rocznicy Marshall Scholars, które dają młodym amerykańskim absolwentom o wyjątkowych zdolnościach szansę i pomoc finansową na studia 2 stopnia w Wielkiej Brytanii. Camilla uczestniczyła także w WOW (Women of the World) w National Museum of Women, które ma na celu pokazać i ,,zaznaczyć" pracę kobiet w Waszyngtonie. Wieczorem towarzyszyła Karolowi, który przyjął nagrodę Międzynarodowej Fundacji Ochrony za wyjątkową pomoc i ,,przywództwo" na rzecz środowiska.

Same fajne kobietki :) / www.zimbio.com
www.zimbio.com

4 dnia przylecieli do Louisville aby zobaczyć Cultural Festival w Centrum Dziedzictwa Afroamerykanów. Po ciepłym przywitaniu przez mieszkańców i pokazach para się rozdzieliła. Księżna odwiedziła Neighbourhood House (założone w 1986 roku pomaga mieszkańcom), gdzie spotkała się m.in. z dziećmi, którym przeczytała nawet bajkę :)

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Swoją wizytę kontynuowała w Oxmoor Farm aby promować program Food Literacy, który pomaga młodym ludziom dowiedzieć się więcej o systemach żywnościowych.
Tymczasem książę Karol odwiedził Old Louisville, a także spotkał się z członkami lokalnej społeczności, którzy pomagają w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

W katedrze Wniebowzięcia NMP książę Walii wziął udział w międzyreligijnym spotkaniu okrągłego stołu Centrum Interfaith Relations, gdzie wygłosił także przemówienie na temat zdrowia i środowiska. Księżna Kornwalii odwiedziła The Brooke charity w Kentucky, które zajmuje się poprawą warunków życia koni, osłów i mułów.

* * * * *
www.zimbio.com

2 dni temu Królowa przyjechała pociągiem z Londynu do Plymouth, gdzie została przywitana przez lokalne dzieci i burmistrza miasta. Elżbieta II wzięła udział w ceremonii ponownego poświęcenia okrętu wojennego HMS Ocean w bazie Royal Navy. Była to już 4 wizyta Królowej na pokładzie tego wielkiego statku, którego jest ,,sponsorem". Tradycyjnie Elżbieta II spotkała się z załogą okrętu i ich rodzinami, a także ponownie weszła na jego pokład.

www.dailymail.co.uk

Dzień wcześniej w Pałacu Buckingham Królowa wręczała Ordery Imperium Brytyjskiego. Jedną z odznaczonych osób była m.in. znana aktorka - Kristin Scott Thomas, która będzie grała Elżbietę II w teatrze w sztuce pt. ,,The Audience". Wcześniej występowała w niej znana nam z filmu ,,Królowa" Helen Mirren. Sztuka ta jest inspirowana przez prywatne, cotygodniowe spotkania monarchini z premierami kraju. Jak podaje Telegraph Elżbieta II powiedziała aktorce, że zagranie jej będzie nie lada wyzwaniem i muszę się z tym całkowicie zgodzić :)
 
* * * * *
www.dailymail.co.uk

W czwartek książę Harry postanowił zobaczyć trening reprezentacji Anglii w rugby w Pennyhill Park. Harry jest wielkim fanem drużyny, dlatego chciał zobaczyć na własne oczy ich ćwiczenia przed finałem Sześciu Narodów Anglia vs Francja.

www.twitter.com
www.dailymail.co.uk

Dziś książę kibicował osobiście drużynie Anglii na stadionie, ale najpierw poznał i pozował do zdjęć z dziewczynkami ze szkoły Reigate, które grały w trakcie rozgrzewki drużyn.


* Jutro na blogu pojawi się kolejna notka z cyklu ,,Królewskie Śluby" - tym razem Zary i Mike'a :)

1 komentarz

  1. Camilla ma naprawdę ładne i ciekawe stylizacje, podoba mi się zwłaszcza ta z 3 dnia.

    OdpowiedzUsuń