Aktualizacja: Para prezydencka Meksyku w Londynie / 1 dzień księcia Williama w Chinach.


www.zimbio.com

Dzisiaj Królowa wraz z księciem Filipem uroczyście przywitała Prezydenta Meksyku - Enrique Pena Nieto wraz z małżonką Angelicą Rivera na placu Horse Guards Parade w Londynie. Nie zabrakło też księcia Karola i Camilli, a także Premiera Wielkiej Brytanii - Davida Camerona.

www.zimbio.com

www.zimbio.com

Po uroczystości para prezydencka wraz z parą królewską udała się do Pałacu Buckingham aby obejrzeć kolekcję królewską z Meksyku (wszystkie oficjalne prezenty, które BRK dostaje podczas wizyt trafiają do Royal Collection).

Przygotowania do kolacji w Pałacu Buckingham. / www.zimbio.com

Królowa sprawdza osobiście czy wszystko jest w porządku :)

Po południu para prezydencka została zaproszona na herbatę w Clarence House, gdzie miło spędzili czas. Następnie odwiedzili Westminster Abbey i Parlament, a wieczorem odbył się uroczysty bankiet w Pałacu Buckingham.


* * * * *
 www.zimbio.com

1 dzień w Chinach książę rozpoczął od otwarcia Shaun the Sheep - szlaku sztuki w Brytyjskiej Ambasadzie, gdzie jednej z owiec pomalował oczy. Następnie książę zwiedził  Hutong Muzeum Shijia w Pekinie (hutongs to rodzaj wąskich uliczek i zaułków charakterystycznych dla tego miasta).

 www.zimbio.com

 www.zimbio.com

William spotkał się także z Prezydentem XI Jinping w Great Hall w mieście Beijing. Następnie zwiedził Zakazane Miasto (cesarski pałac), który był używany przez 2 dynastie Ming i Qing w Pekinie. Obecnie Pałac ten znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO.
Później książę udał się do Szanghaju aby otworzyć wielkie święto kreatywności, obchody twórczej siły gospodarczej w Wielkiej Brytanii i brytyjskiej pomysłowości.

www.zimbio.com

Swoje przemówienie William rozpoczął tak: ,,Nushimen, Xianshengmen, wan Shang hao", które tłumaczy się jako ,,Panie i panowie, dobry wieczór".  
Podziękował Prezydentowi za ciepłe przyjęcie, a następnie: ,,Jestem pewien, że nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorstwa i przedsiębiorcy reprezentowani na tym festiwalu są źródłem znacznej dumy dla Zjednoczonego Królestwa. Wasza praca jest odpowiedzialna za miliony nowych miejsc pracy i są to nasze największe międzynarodowe sukcesy".

* We czwartek opiszę 2 i 3 dzień Williama w Chinach :)

5 komentarzy

 1. William zbiera doświadczenie, ktore przyda mu się w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo podobał mi się strój żony prezydenta, prosty, elegancki i skromny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez tak uwazam, pamietam ja z angeli, zaklete serce oraz milosc jak tequila, swietna aktorka, ciekawe czy bedzie kontynuowac kariere aktorska, a szkoda by bylo gdyby zmarnowala taki talent aktorski

   Usuń
  2. Nie będzie kontynuować. Żonie polityka nie wypada, a on zamierza ubiegać się o reelekcję.

   Usuń
 3. Angelica Rivera jak zwykle fenomenalnie... Niesamowita kobieta... Wątpię by kontynuowała karierę aktorską. Przynajmniej nie w czasie prezydentury męża.

  OdpowiedzUsuń